Nowinki

czyli, co w "Dentis" piszczy

Skontaktuj się z nami

KOLEJNE DZIECI TERCIUSZA PRZYSZŁY NA ŚWIAT NA 
PRZEŁOMIE LISTOPADA I GRUDNIA.

W hodowli PAMARTIRA przyszły na świat szczęnieta po TERCIUSZU i dwóch doskonałych suczkach: AXA Ummar oraz Ml.Ch.Pl., Ch.Pl. DAREN DAISY Laryland.

Szczenięta w obu miotach odziedziczyły po rodzicach najlepsze cechy eksterieru i psychiki.

Więcej informacji o maluszkach i ich mamach w dziale: SZCZENIĘTA

oraz na:  

www.sznaucery-hodowla.pl

19-20.11.2011 Miedzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Nitrze (IDS Nitra)

Dwa dni w słowackiej Nitrze, upłynęły nam w miłej atmosferze zarówno na ringu, jak i poza nim. Wszystkiego było w sam raz - dobrych sedziów, dobrej organizacji, dobrego dojazdu, noclegu i towarzystwa...

1.dnia sędziował nas słowacki sędzia Fintora Oleg, 2. dnia sędzia z Ukrainy Belskiy Vitaliy

DEWIZA Tostom zgłoszona do klasy młodzieży (junior class) otrzymała: 2 x ocena doskonała (exc.) 2 x CAJC, 1x BOB, ukonczyła Młodzieżowy Championat Slowacji (SKJCh),

EGO Dentis prezentowana w klasie szczeniąt (puppy class) otrzymała 2 x ocene wybitnie obiecującą (v.p.), drugiego dnia na BIS została wybrana do pierwszej piątki najpiekniejszych szczeniąt.

Więcej zdjęć z wystawy (more photos): tutaj

09.10.2011 r. XXVIII Wystawa Psów Rasowych w Zabrzu

W typowo jesiennej aurze, zahibernowani i zdesperowani, hartowaliśmy swojego ducha i ciało w deszczu podczas kolejnych rundek na ringu Pana Sędziego Boguslawa Chmiela.

DEWIZA Tostom w junior class otrzymala- exc., V1, BOB Junior i BOB.

EGO Dentis w baby class - v.p.,V1, BOB Baby

Nasze wspaniałe Młode Handlerki, nie zrażone strugami deszczu, pięknie zaprezentowały swoje pieski podczas konkursu Młody Prezenter, zdobywając uznanie sędziego i bardzo wysoką punktacje.

Więcej zdjęć (more photos): tutaj

02.10.2011 r. XXI Jesienna Wystawa Psów Rasowych Legionowo 2011

Uszcześliwieni ogromnymi sukcesami naszych milusińskich z dnia poprzedniego, tym razem zaprezentowaliśmy je włoskiemu sędziemu Panu Giovanni Mosca Tenna.

DEWIZA Tostom FCI otrzymała w junior class - exc., V1, Zwycięzca Młodzieży (Youth Winner), Najlepszy Junior w Rasie (BOB Junior).

EGO Dentis w baby class - v.p., V1, BOB Baby, III BIS BABY u Anglika Malcolma Godefroy'a.

Więcej zdjęć w linku podanym w informacji ponizej (Wystawa Klubowa).

01.10.2011 Klubowa Wystawa Sznaucera i Pinczera Legionowo 2011 
(PINSCHER AND SCHNAUZER POLISH CLUB SHOW)

Na te, najbardziej prestizową dla rasy wystawe, jechaliśmy, jak na wielkie Świeto Sznaucera i nie zawiedliśmy się. Organizatorzy pokazali, że są profesjonalistami w swojej pracy. Wszystkie elementy tej wielkiej układanki, jaką jest przygotowanie wystawy, były perfekcyjne. Wielkie gratulacje dla całego zespołu Oddziału ZK w Legionowie.

Wystawa nie byłaby jednak aż tak udana, gdyby nie wspaniałe towarzystwo - dziękujemy WSZYSTKIM, z którymi mieliśmy przyjemność spędzac czas, za świetną atmosfere.

Na "naszym" ringu pracował rosyjski sędzia z Nowosybirska Pan Eugeny Lepekha

TERCIUSZ Dentis otrzymał - exc,. V1 champion class, CWC

DEWIZA Tostom - exc.,V1 junior class,Junior Club Winner,BOB Junior,BOB, II BIS

EGO Dentis - v.p., V1 baby class, BOB Baby, I BIS BABY.

Serdecznie dziękujemy Pani Zofii Tosiak i Pani Małgorzacie Supronowicz za owoc Waszej długoletniej, cieżkiej i nie zawsze usianej różami pracy - DEWIZE Tostom.

Więcej zdjęć ( photos from the dogs show) : tutaj

10.09.2011 SVIT SLOVAKIA XXIV. KLUBOVA VYSTAVA PLEMENA BRADAC

W tym uroczym zakątku Słowacji w miejscowości Svit , na doskonale, jak zwykle , zorganizowanej XXIV Klubowej Wystawie Sznaucerów, sędziowala nasze pieski Słowaczka Pani Eleonora Ficherova

TERCIUSZ Dentis otrzymał - exc, V1 champion class, CAC

FEMARA Tostom - exc, V1 honor class, II BIS Honor Class

DEWIZA Tostm - exc., V1 junior class,CAJC, II BIS YOUNG FEMALES

EGO Dentis - v.p. in puppy class

Dodatkowo w konkurencji " Dziecko i pies" wystąpiły nasze małe handlerki Marysia i Zosia, pieknie prezentując powierzone im pieski Terciusza i Dewize.

Bardzo dziękujemy organizatorom, szczególnie Pani Sarce Kollarovej za mile wrażenia z wystawy i świetną atmosfere.

Zdjęcia z wystawy (photos from the dogs show): tutaj

11.09.2011 VIII NATIONAL DOG SHOW PRESOV SLOVAKIA

Na Krajowej Wystawie Psów w Preszowie na Słowacji, gdzie stawką było zdobycie prestiżowego tytułu Zwyciezcy Słowacji (Winner of Slovakia), sedziował nasze pieski włoski sędzia Pan Gian Franco Bauchal

TERCIUSZ Dentis otrzymał - exc.V1 champion class,CAC, Winner of Slovakia 2011,

DEWIZA Tostom - exc.V2 junior class,

FEMARA Tostom - exc. V1 champion class,

EGO Dentis - v.p., BOB Baby.

Pięknie w konkurencji "Młody Prezenter" (Junior Handling) zaprezentowały się nasze wspaniałe asystentki Marysia i Zosia, uzyskując bardzo dobry wynik punktowy.

03.07.2011 r. NASZA PIERWSZA ASYSTENTURA

No i nadeszła godzina "zero".

Tomasz rozpoczął swoją ringową przygode z asystenturą u boku Pani sędzi Jolanty Jabłonskiej na wystawie Oddz. Bielskiego w Ustroniu, lącząc samozaparcie z determinacją, aby wytrwać na stanowisku do końca sedziowania, mimo pogody "pod psem".

Ja tradycyjnie zajełam sie organizacją i zabezpieczeniem opieki nad zdrowiem uczestników show.

09.07.2011 r. NASZ DOM OPUŚCIL OSTATNI MALUSZEK Z MIOTU

Niepostrzeżenie maluszki urosły. Szybko i niekłopotliwie.

Były inne niż szczenięta z poprzednich miotów - cichsze, dojrzalsze, bystrzejsze... choc może to my coraz bardziej zakochujemy się w kolejnych nowonarodzonych i nasz zachwyt jest coraz bardziej bezkrytyczny...

Trafiły do dobrych ludzi pod solidne dachy - będzie im ciepło w sercach i brzuszkach.

20.06.2011 r. POZEGNALIŚMY MARGO

Zachorowała na początku czerwca. W trakcie biegania wystąpił zator chrzestno-włóknisty rdzenia i calkowity paraliż tylnych łap. Po wielu konsultacjach, m.in. u dr.Wrzoska we Wrocławiu i szukaniu nadziei, już się rehabilitowała, już zwieracze zaczeły być mocniejsze, kiedy w nocy, mimo kołnierza, uszkodziła sobie nieodwracalnie zdrowszą nogę, te, na której opieraliśmy rehabilitacje (druga była całkowicie odnerwiona).

Kochamy wszystkie nasze psy, ale to patrząc na Margo zawsze narzucała nam sie jedna myśl: jaki to dobry pies, jakie to szczeście, że mamy takiego dobrego psa.

Była wyjątkowa...poprzez swój zrównoważony charakter, swoje przywiązanie okazywane nam na każdym kroku, łagodne spojrzenie kochających oczu, ciągle uśmiechający się do nas pysk, brak pretensji do życia - do szczenięcia wystarczała jej odrobina naszego zainteresowania i zabawa z ukochanymi miniaturami...,jak na ostatnim zdjęciu...

Była już takim dobrym i mądrym psem, a przecież była taka młoda, dopiero dojrzewała...

Margo Chwat, Wszystkim Brat odeszła... nie możemy przestac tesknić...

28.-29.05.2011 r. IDS CACIB SZEKESFEHERVAR

Po wystawie w tej historycznej stolicy Węgier, śmiało możemy wnioskować o zmiane starego powiedzenia "czeski film" na "węgierski film". Na szczenięcie urok tego miasta zrównowazył negatywne wrażenia wywyołane organizacją , sposobem traktowania wystawców oraz sędziowaniem.

28.05.2011 r. sedziowała nas Węgierka Pani Eva Vadocz, 29.05.2011 r. Węgier Istvan Csepai.

TERCIUSZ Dentis oceniany w klasie otwartej (open class): 2x ocena doskonała (ecx.), 2x CAC, 2 x res. CACIB.

DEWIZA Tostom oceniana w klasie szczeniąt: 2x ocena wybitnie obiecująca (v.p.), 2x BOB PUPPY.

Dziękujemy Państwu Aleksandrze i Januszowi Lolom za (hodowla PRZEZJAZZA) za wspaniale razem spędzony czas na i po wystawie.

Więcej zdjęć (more photos): tutaj

21.-22.05.2011 r. IDS CACIB VARAZDIN

Przy czysto chorwackiej pogodzie prezentowaliśmy nasze pieski 21.05.2011 r. sędziemu z Polski Panu Andrzejowi Kaźmierskiemu, a 22.05.2011 r. Węgrowi Panu Tiborowi Galenowi.

TERCIUSZ Dentis prezentowany w klasie otwartej (open class) na obu wystawach otrzymał: 2x exc.,2x CAC, 2xCACIB, 2xBOB, koncząc tym samym CHAMPIONAT CHORWACJI (HrCH)

DEWIZA Tostom wystepująca w klasie szczeniąt (puppy class) 2x ocena wybitnie obiecująca, 2x BOB Puppy, a 21.05.2011 r. na BIS szczeniąt Szwajcarka Pani sędzia Barbara Muller postawila ją na II lokacie - II BIS PUPPY !!

Bardzo dziękujemy Paniom Barbarze i Agnieszce Grabalowskim (hodowla DYAS) oraz Pani Michali Sindelarovej (hodowla Z Dixi) za świetnie wspólnie speędzony czas na i po wystawie.

Więcej zdjęć na (more photos in): tutaj

21.05.2011 r. CLUB CHAMPIONSHIP VARAZDIN

Chorwacka Klubowa Wystawa Sznaucerów i Pinczerów odbyła się w pierwszym dniu trwania wystawy miedzynarodowej w Varazdinie. Dla równowagi, po skrajnym upale dopołudniowym, popołudnie schłodzilo nas ulewnym deszczem, którego rezultatem niestety są braki w fotorelacji.

Nasze pieski sędziowane były przez austiackiego sędziego Pana Guntera Ehrenreicha.

TERCIUSZ Dentis oceniany w klasie otwartej (open class) uzyskał: ocene doskonalą (exc.),V1, CAC.

DEWIZA Tostom oceniana w klasie szczeniąt otrzymała ocene wybitnie obiecującą(v.p.),BOB PUPPY, a w konkurencji finałowej tytuł Najlepszego Szczenięcia Wystawy -THE BEST PUPPY ( I BIS PUPPY).

14.-15.05.2011 r. IDS SPRINGDUODANUBE BRATISLAVA

Na wspaniale, jak zwykle u Słowaków, zorganizowanej wystawie miedzynarodowej w Bratysławie pierwszego dnia (14.05.2011) nasze pieski oceniała Pani sędzia z Białorusi Svetlana Radjuk.

TERCIUSZ Dentis pokazywany w klasie otwartej (open class) otrzymał: exc., V1, CAC ,CACIB,BOB. Tym samym skończył INTERCHAMPIONAT.

DEWIZA Tostom w klasie szczeniąt (puppy class), mimo przywitania pani sędzi siusiająco, otrzymała ocene: wybitnie obiecująca (v.p.), a w konkurencji finałowej staneła na III miejscu BIS szczeniąt - III BIS PUPPY !!

Bardzo dziękujemy Państwu Lolo za wspaniałe towarzystwo oraz multimedialną pamiątke :), oraz Pani Marcie Guberow za pomoc przy "mokrej robocie" na ringu:)

15.05.2011 r. sznaucery miniaturowe sędziowała Słowenka Pani Zidar Zelika Fon.

TERCIUSZ Dentis w klasie otwartej (open class) otrzymał: exc., V1, CAC, a następnie res.CACIB. Zszedł z ringu ze skończonym CHAMPIONATEM SLOWACJI (SkCH).

DEWIZA Tostom w klasie szczeniąt (puppy class) otrzymała ocene:wybitnie obiecująca, a w konkurencji finałowej wybiegała II miejsce w BIS szczeniąt - II BIS PUPPY !!

Więcej zdjęć na (more photos in): tutaj

30.04.2011 r. ŚWIAT UJRZAŁY DZIECI FEMARY TOSTOM I MINIMAKS LEE JERO

Po intensywnie przez nas przeżywnanym ostatnim tygodniu wyczekiwania na maluszki - nareszcie SĄ ! Trzy małe kuleczki - suczki, każda po 250 g żywej wagi, każda z ogromnym apetytem na życie. Są tak podobne, że z pomocą w odróżnieniu przychodzi nam u pierwszej - jeden wirek na szyi, u drugiej dwa wirki na karku, u trzeciej... brak wirka gdziekolwiek.

Czują się dobrze, mama też i mamy nadzieje, że tak im zostanie na całe życie...

17.04.2011 KRAJOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH W CZESTOCHOWIE 
(NDS IN CZESTOCHOWA)

Czestochowa przywitała nas tłumami motocyklistów, nową lokalizacją miejsca wystawy i...miłym zaskoczeniem warunkami, jakie stworzone zostały wystawcom przez doskonale pracujący zespół organizatorów.

Przy okazji spędzania czasu w sympatycznym towarzystwie, prezentowaliśmy nasze pieski pani sędzi Jolancie Jablonskiej, która obdarowała:

TERCIUSZA Dentis - exc.,V1.,Zw.(Win.), BOB,

DEWIZE Tostom - v.prom., V1, BOB BABY.

DEWIZA, "zadomowiona" już wcześniej na BIS, z wyboru pana sędziego Mariana Bocianowskiego, staneła tym razem na I BIS BABY !!!

Wystawa była szczególna również z innego względu - zadebiutował na niej piękny synek TERCIUSZA - AMADO AGAPITO Pamartira, uzyskując ocene - bardzo obiecujący i V2. Życzymy wspaniale zapowiadającemu się AMADO i jego Właścicielom wielu ringowych sukcesów .

Link do fotogalerii (more photos in): https://picasaweb.google.com/DENTISZWISLY/NDSCzestochowa17042011

10.04.2011 r. KRAJOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH W ZABRZU (NDS IN ZABRZE)

W targanym wichrem i niedociągnięciami organizacyjnymi Zabrzu, sędziował nas Pan Adam Ostrowski przyznając:

TERCIUSZOWI Dentis exc., V1, Zw.(Vin)

DEWIZIE Tostom v.prom., BOB BABY.

Klase DEWIZY potwierdził sędzia Grzegorz Weron stawiając ją na III BIS BABY.

FEMARA URZĘDOWO POTWIERDZONYM INTERCHAMPIONEM

Po gorącym egzaminacyjno-wyborczym, jesienno- zimowym okresie, udało nam sie wygospodarować czas na nawiązanie stosownej korespondencji i przekazanie dokumentów do ZkwP, a za jego pośrednictwem do FCI, czego ukoronowaniem jest potwierdzenie z dniem 30.03.2011 r. uzyskania przez FEMARE Tostom tytułu INTERCHAMPIONA.

19.02.2011 r. MIEDZYNARODOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH W RZESZOWIE 
(INTERNATIONAL DOG SHOW IN RZESZÓW)

Zima wydaje się mniej uciążliwa przy spotkaniach takich, jak to. Rozpoczęliśmy sezon wystawowy w doborowym, dawno nie widzianym towarzystwie, a na ringu spotkaliśmy się dodatkowo z hiszpańskim sedzią Javierem Sanchezem.

Był to debiut wystawowy naszego maleństwa DEWIZY Tostom i od razu roztoczyła swój czar- ocena wielce obiecująca, II BIS BABY

TERCIUSZ Dentis
- ocena doskonała (exc) ,V1 w kl. otwartej (open class).

Więcej zdjęć na ( more photos) : DENTISZWISLY/IDSRzeszow19022011R

09.01.2011 r. ZOSTALIŚMY ASYSTENTAMI KYNOLOGICZNYMI

Nowy rok rozpoczęliśmy od podnoszenia naszych kwalifikacji i wiedzy.

Po wielu miesiącach szkolenia, przystąpiliśmy do niezapomnianego egzaminu. Niezapomnianego, bo przebiegającego we wspaniałej atmosferze, prowadzonego przez niezwykle kompetentnych egzaminatorów - ludzi, których spotkanie ubogaca życie.

Tym sposobem ringi odsłoniły dla nas swój nowy wymiar, stały się dla nas polem do pracy w charakterze asystentów sędziego kynologicznego, polem do dalszego zgłębiania wiedzy o ukochanej rasie.

MAMY NOWEGO DOMOWNIKA

11.01.2011 r. zamieszkała z nami nasza Wizunia i... od razu było tak, jakby mieszkała tu od zawsze.Zastanawiamy się jak to możliwe, że przebywając stale ze sznaucerami ciągle jeszcze zachwyca nas i zaskakuje ich inteligencjia i bystrość . Jak u tej małej kruszynki, która potrafiła błyskawicznie dostosować się do nowych warunków, bedąc przy tym szcześliwą i kradnąc nam z marszu serca.

Ad rem...

Maleństwo, to wysoko urodzona DEWIZA Tostom o nie do końca jeszcze odkrytym potencjale...
Lek. med. Ewa Sitkiewicz
Lek. stom. Tomasz Sitkiewicz
Wisła, powiat cieszyński
tel. 508 236 162
tel. 509 272 448
dentis@hodowlasznaucerow.pl